Konsultacje zielarskie

Konsultacje zielarskie

- wtorek, piątek

rejestracja telefoniczna +48 535 557 558, w godz.11 do 18 od poniedziałku do piątku.

Mariusz Niezgoda

Zielarstwo – Moja Misja, Moje życie

W wieku 16 lat usłyszałem od lekarza słowa: cukrzyca, insulina i dieta jak chcesz dalej żyć. Zmieniły one całe moje życie i plany życiowe. Cukrzyca to choroba, która dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Cukrzyca to choroba, która uczy dyscypliny, kontroli nad sobą.

Nie przebacza ustępstw i pobłażania w sposobie życia. Słodycze, alkohol, stres, dieta, brak systematycznej kontroli glikemii niszczy organizm powoli i systematycznie.

Następstwa źle leczonej cukrzycy dotykają chorego wcześniej czy później.

Wzrok, nerki, krążenie kapilarne stóp i dłoni cierpią najbardziej. Cukrzyca to choroba, którą należy poznać jak” Twojego osobistego wroga”, aby móc jak najlepiej funkcjonować.

Trzeba wszystkie jej mankamenty pogodzić z normalnym życiem, pracą i koegzystencją z bliskimi.

Świadomy tego jak zabija cukrzyca zacząłem interesować się tym co może zahamować jej destrukcyjny wpływ na mój organizm. Oprócz ustalenia dawek insuliny, które unormują poziom glukozy na granicy 120 mg/dl zacząłem szukać wszystkiego co ochroni newralgiczne narządy i funkcje mojego organizmu.

Znalazłem je w żywności którą jem i ziołach, które są na wyciągnięcie ręki. Chciałem być lekarzem – chirurgiem. Nic z tego – cukrzyca typ I (Diabetes melitus), ale mogę być farmaceutą. Na bieżąco z lekami, blisko lekarzy i wszystkiego co może mi pomóc i innym, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji.

Dlaczego zielarstwo? Insulina, monitorowanie poziomu glukozy, dieta to niezmienne elementy leczenia każdego” Słodkiego inaczej”. I co jeszcze? Zioła, które nas otaczają, rosną w naszych ogródkach, widziane na spacerach po łąkach i lasach. Zioła, które będą chronić nasz wzrok, nerki, stopy przed skalpelem chirurga. Nie tylko w cukrzycy, ale też przy innych dolegliwościach, a co najważniejsze zadziałają prewencyjnie.

Ponad 20 lat walki z cukrzycą, ponad 30000 iniekcji insuliny, setki przeczytanych książek i rozmów z lekarzami, wiedza z zakresu farmacji i zielarstwa pozwalają mi zmagać się z cukrzycą na co dzień i minimalizować jej skutki.

Jeśli także usłyszałeś tak jak ja diagnozę – cukrzyca lub jeśli chcesz wiedzieć jak sobie pomóc w zmaganiach z innymi dolegliwościami, a przede wszystkim jak w sposób naturalny pomóc sobie zachować dobrą kondycję przez długie lata zapraszam na indywidualne konsultacje zielarsko-medyczny Herbamed Plus sklep z ul. Karmelickiej 21 w Krakowie, nr telef. do rejestracji +48 535 557 558