Soplówka jeżowata Lion's Mane na wiosenne problemy z pamięcią i koncentracją

Lwia grzywa ,a „pomroczność wiosenna” lub jak ktoś woli Lion’s Mane contra Brian Fog

Jak sobie pomóc, gdy nasz umysł spowija tzw. mózgowa mgła i utrudnia życie. Powodem takiego stanu umysłu jest często o tej porze roku  tzw. wiosenne przesilenie, a jak do tego dodamy jeszcze osłabienie po infekcji wirusowej np. Covid-19 to, która nas dopadła pomimo zachowania wzmożonej ostrożności czujemy się nie tylko kiepsko ale  kiepsko do potęgi n-tej. Jak możemy sobie pomóc?

Po pierwsze sen odpowiedniej długości i jakości, po drugie ruch na świeżym powietrzu i po trzecie dobrze zbilansowana dieta z odpowiednia ilością wody.

Zdrowy sen to podstawa, ale w dzisiejszych czasach to też niestety towar deficytowy, brak snu lub spanie jak mysz pod miotłą spowodowane jest przemęczeniem naszego układu nerwowego. Stres, brak ruchu, niedotlenienie, nadmiar promieniowania elektromagnetycznego, a zwłaszcza zbyt duża ilość bodźców z otaczającego nas zewnętrza + byle jak skomponowana  dieta  ze zbyt dużą ilością węglowodanów zbyt mało płynów to podstawowe czynniki  zaburzające nam zdrowy sen. Co powinniśmy zrobić by temu przeciwdziałać i by nasz „główny komputer ‘przestał mulić na jawie i świrować w momencie przyłożenia głowy do poduszki.

Codzienna dawka ruchu w tym spacer na świeżym powietrzu nie tylko w niedzielę. Jak to wdrożyć na co dzień. Nic trudnego i niemożliwego. Wystarczy zamiast korzystać z samochodu przesiąść się na komunikacje zbiorową i wysiąść min. 2 przystanki wcześniej do pracy i to samo kiedy będziemy wracać po pracy . Nie tylko ograniczymy  poziom smogu w mieście, ale będziemy mieli okazję do codziennych spacerów i jeszcze okaże się, że i czasu mamy więcej i mozg dotleniony i środowisko mniej zanieczyszczone. Po drugie pamiętajmy o nawadnianiu naszego organizmy nie tylko woda, soki np. z granatu, winogron, pomarańczy, kiwi  to bomba antyoksydantów niezbędnych do utrzymania organizmu w dobrej kondycji. I prawidłowa dieta wzbogacona o produkty zdrowotne wspomagające funkcjonowanie naszego organizmu. I tu przedstawiamy naszego faworyta który pomoże nam pozbyć się zamulenia naszego mózgu. To Grzyb występujący pod nazwą lwia grzywa (lion’s mane). To prawdziwy  super foods dla mózgu. Ten  kudłaty dziwoląg lubi rosnąć na twardym drewnie lub zwalonych kłodach. Czasami  rosnie dość wysoko na drzewach i z wyglądu przypomina właśnie lwia grzywę.

 U nas znany  pod nazwą soplówka jeżowata. Grzyby Lion's Mane mają zarówno zastosowania kulinarne, jak i medyczne i są powszechnym produktem żywnościowym i suplementem w Azji w Ameryce i w Europie.

Przejdźmy  do tego, co sprawia, że Lion's Mane to prawdziwy super food w rodzinie grzybów. Zaczniemy od mózgu. Grzyby Lion's Mane mają kilka specjalnych związków: hericenony i erinacyny. Związki te stymulują wzrost komórek mózgowych, co wpływa na poprawę zdolności poznawczych. Badania pokazują, że ekstrakt z Lion's Mane może przyspieszyć powrót do zdrowia u osób, które doznały urazu układu nerwowego. Badania pokazują również, że grzyby Lion's Mane pomagają wzmocnić układ odpornościowy poprzez poprawę zdrowia jelit, co chroni przed patogenami. Można je spożywać na różne sposoby : ugotować, wysuszyć, zaparzyć w herbatę, a nawet zjeść na surowo. Wiele osób uważa, że grzyby te smakują podobnie do kraba lub homara . Grzyby te hodowane są dzisiaj podobnie jak boczniaki i dostępne w sprzedaży również w Polsce. My dzisiaj przygotowaliśmy risotto  na modę włoską z tym wyjątkowym grzybem pomidorami, papryką, cebulką szalotka i dymką oraz paroma ząbkami czosnku. Było naprawdę przepyszne.

Dla tych co potrzebują teraz coś  mocniejszego  dla wspomagania mózgu polecamy specjalnie przygotowane preparaty lecznicze. Ekstrakt z Lion's Mane to sprawdzony środek  wspomagający prace układu nerwowego jak i środek przeciwzapalny,  ma szereg pozytywnych skutków zdrowotnych zarówno dla ciała, jak i umysłu.

Zapraszamy Herbamed Plus