Nie kupuj od "byle kogo"

Nie kupuj od "byle kogo" zwłaszcza ziół, produktów ziołowych, suplementów, czy produktów prozdrowotnych.

Nie daj się uwieść obiecującym "cuda" opisom, niskim cenom lub horrendalnie wysokim proponowanym w internecie. Zwłaszcza wystrzegaj się kupna działających na wszystko cudownych preparatów zdrowotnych wg. super receptur, mieszanek ziołowych i innych mikstur o nieznanym pochodzeniu nawet jeśli ich receptura przypisana jest znanemu zielarzowi lub uzdrowicielowi. Przeczytaj ten artykuł uważnie i zastanów się zanim znowu kupisz coś co może ci zaszkodzić lub kompletnie nie zadziałać, co też jest szkodliwe jeśli nasz organizm potrzebuje wsparcia.

Czasy w jakich żyjemy sprawiły, iż większość aktywności handlowej przeniosła się do internetu. Sytuacja ta niesie ze sobą niestety coraz większe zagrożenie również dla zielarstwa. Chcielibyśmy ostrzec wszystkich którzy poszukują surowców zielarskich, produktów ziołowych, itp. naturalnych specyfików, aby zaopatrywali się przede wszystkim na legalnie działających stronach producentów, sklepów zielarskich i aptek. Zakup na "popularnych" polecanych przez komunikatory "współczesna poczta pantoflowa" platformach sprzedażowych zagranicznych lub polskich nie gwarantuje odpowiednio wysokiego poziomu jakości produktów lub wręcz mogą być one szkodliwe dla naszego zdrowia. Pamiętajcie, że lek ziołowy w każdej postaci potrzebuje dobrego sprawdzonego surowca. A nie niskiej jakości źle przygotowywanego (trucizny, pestycydy, metale ciężkie) czy nieprawidłowo przechowywanego (wilgotność, temperatura, termin zbioru i ważności). Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest informacja. A tą możemy uzyskać tylko bezpośrednio od specjalistów w sklepach zielarskich lub aptekach. Legalnie działające na rynku polskim sklepy zielarskie, czy apteki gwarantują jakość i informację.

Zioła i produkty naturalne w tym suplementy są skarbnicą substancji czynnych. Jedynie wykwalifikowane osoby mogą udzielić nie tylko informacji o substancji leczniczej, zielu, produkcie itd, ale tez doradzić jak stosować by sobie nie zaszkodzić. Preparaty naturalne zawierające często ogromną ilość różnorodnych substancji czynnych w korelacji z farmaceutykami u osób z chorobami autoimmulogicznymi czy przewlekłymi mogą wykazać działanie toksyczne. Uwagę zwłaszcza powinniśmy skierować na osoby starsze które zażywają ogromne ilości leków syntetycznych W dzisiejszych czasach kontakt konsultacyjny telefoniczny lub mailowy bywa niewystarczający .

Zatem reasumując jeśli możesz kupić u fachowca nie kupuj u 'byle kogo"

Pamiętaj też, że w tym trudnym czasie stacjonarne sklepy zielarskie czy niesieciowe apteki też znalazły się w tarapatach i czekają na Ciebie. Najczęściej to właśnie tam znajdziesz prawdziwych fachowców i kupisz produkt z rzetelną informacją w dobrej cenie. A najczęściej informacja jest właśnie w promocji.

Zespół Herbamed Plus