Maria Treben - wróćmy do Natury - ziół leczniczych

Wróćmy do Natury – ziół leczniczych

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

 

Zasadę tę znają wprawdzie wszyscy, niestety bardzo niewielu jej przestrzega. Wielu ludzi oczekuje od swego ciała niezawodnego funkcjonowania w każdych warunkach sądząc, że można je obciążać w nieskończoność wierząc, że jego wewnętrzne siły są niewyczerpalne.

Każdy kto uległ tej iluzji żyje bardzo niebezpiecznie, gdyż nasze ciało potrzebuje pielęgnacji, opieki, wytrenowania oraz wystarczającej ilości snu i wypoczynku, celem zregenerowania sił witalnych i odpornościowych.

Uprawianie gospodarki rabunkowej w stosunku do własnego organizmu prędzej czy później musi skończyć się katastrofalnie.

Oczywiście udowodnienie skuteczności metod zapobiegawczych nie jest prostą sprawą. Jeśli kogoś oszczędzi obowiązkowy katar w okresie przejściowym, wolimy wierzyć że ów człowiek miał szczęście, niż że jego metody zapobiegawcze osiągnęły sukces.

 

Do profilaktyki nikogo nie można zmusić, można ją tylko bardzo serdecznie zalecić jako jedyną metodę uchronienia się przed wieloma schorzeniami.

 

Maria Treben była jedną z pierwszych prekursorek ziołolecznictwa oraz szeroko rozumianej profilaktyki prozdrowotnej.

Pozostawiła po sobie wiele cennych receptur ziołowych , nie tylko zioła szwedzkie wraz ze szczegółowym opisem ich zastosowania. Miały one zadziwiającą skuteczność w czasach kiedy żyła jak i mają dzisiaj.

 

Po zioła jak i porady dotyczące ich zastosowania zapraszamy do sklepu zielarskiego Herbamed Plus ulica Długa 32, Kraków